Šošovky

Prečo slnečné okuliare z Optiky ERIMA ?

Správna šošovka pre každého

Najdôležitejšou súčasťou pre správne videnie sú okuliarové šošovky. Ich vývoj siaha do ďalekej histórie a súčasné technológie umožňujú vyrobiť okuliarové šošovky individuálne pre každého nositeľa priamo na mieru. Preto vzniklo aj viacero typov okuliarových šošoviek, určených pre konkrétnych nositeľov. Sú to jednoohniskové šošovky, bifokálne šošovky, multifokálne šošovky, pracovné šošovky, prípadne tzv. relaxačné šošovky pre podporu čítania. Pre každého človeka je vhodná iná šošovka a my sa snažíme spoločne vybrať to najlepšie.

Kontaktujte nás
Zaměstnankyně optiky Optika ERIMA čistí brýle na stojanu
Vyfocený záběr stojanu s brýlemi

Povrchové úpravy šošoviek

Každá okuliarová šošovka má určité vlastnosti. Tie sú dosiahnuté jej úpravami pre rôzne situácie. Medzi základné vrstvy šošoviek patrí tvrdenie ako ochrana proti poškodeniu, antireflexné vrstvy na elimináciu odrazov svetla od povrchu šošovky, vrstvy pre ochranu pred modrým svetlom produkovaným zobrazovacími prostriedkami, fotochromatické šošovky, ktoré sa zafarbujú pôsobením UV žiarenia. Takisto sa používajú šošovky farbené ako slnečné dioptrické okuliare.

Pomožeme vám
Chraňte si oči

Stupne ochrany proti UV žiareniu

Starostlivosť o okuliarové šošovky predlžuje ich životnosť a udržiava vysoký komfort ich nosenia. Je dôležité sa správne starať o okuliare ako komplexný výrobok a šošovky čistiť správnym spôsobom, nevystavovať ich exponovanému prostrediu, v čase, keď okuliare nenosíme, odkladať ich v na to určenom okuliarovom puzdre. Princípy správnej starostlivosti vám radi vysvetlíme na našej optike, kde takisto vykonáme záručný aj pozáručný servis vašich okuliarov.

Jednoohniskové

Určené pre pohľad na jednu vzdialenosť, či už diaľka, blízko alebo PC

Biofokálne

Určené pre dve vzdialenosti, prevažne diaľka a blízko

Multifokálne

Šošovky určené pre všetky vzdialenosti s plynulým prechodom dioptrií v šošovke bez viditeľných skokov.

Pracovné

Určené na blízku až strednú vzdialenosť pre práce s textom a PC s plynulým prechodom dioptrií.

Pomôžeme Vám

Ako správne vybrať najvhodnejšie šošovky

Kvalitné okuliare sú nevyhnutnou súčasťou života každého z nás. Primárne chránia váš zrak pred slnečnými lúčmi, ale dnes sú zároveň i módnym doplnkom. Treba však myslieť nielen na dizajn, ale hlavne na kvalitnú povrchovú úpravu slnečných okuliarových šošoviek, ktoré ochránia váš zrak za každých okolností. Na horách, v meste či na piesočnej pláži.

Pomožeme vám
Malá holčička si zkouší své nové brýle
Optika ERIMA

Zväčšovaním našej ponuky, rozširovaním našich služieb a zvyšovaním našej odbornosti sa snažíme v najväčšej možnej miere uspokojiť Vaše potreby v rámci starostlivosti o zrak, lebo našou vizitkou je Vaša maximálna spokojnosť.

Kde nás najdete
Swarovski SILHOUETTE Fendi Jimmy Choo Marc Jacobs Pepe Jeans Tom Tailor Adidas Oliviero Contini La Matta Coco Song Eyewear Ana Hickman Eyewear Horsefeather Eyewear Marc O'Polo TITANFLEX Etnia Barcelona Rodenstock Porsche Design Flair Cubista by Prague Eyewear Kaos
Optika ERIMA Internet Explorer Preloader