Refrakcia

Základom ostrého a komfortného videnia je presná refrakcia zraku.

Merenie zraku

Kontrolne meranie zraku

Absolútnym základom pre kvalitnú korekčnú pomôcku je správne a presné stanovenie refrakčných hodnôt zraku. V našej optike ako v jednej z mála na Slovensku používame pre presnú korekciu inovatívny a moderný spôsob refrakcie PasKal 3D.

Vedieť viac
Miestnosť plná nábytku a TV
Stôl s počítačom a stoličkou v miestnosti
Merenie zraku

Ako to prebieha?

V princípe sa meranie zrakovej ostrosti delí na tri časti. Je to kvalitná a podrobná anamnéza, objektívna refrakcia a subjektívna refrakcia, ktorej predchádza zistenie naturálneho vizusu a vizusu s pôvodnými okuliarmi. Každá z týchto častí je neoddeliteľnou a nenahraditeľnou súčasťou merania, z ktorého vyjde korekčná pomôcka najvhodnejšia pre nášho zákazníka.

Vedieť viac
Ako to prebieha

Priebeh merania zraku

Anamnéza

Optometrista si dôslednou anamnézou vytvori obraz nielen o kvalite zraku a prípadných komplikáciách, ale aj o potrebách zákazníka, na čo bude hlavne okuliare potrebovať a tým prispôsobí meranie jeho konkrétnym požiadavkám.

Objektívna refrakcia

Ide o stanovenie refrakčných hodnôt pomocou prístroja, ktorého výsledky sú orientačné, ale pomôžu k správnemu dosiahnutiu presnej korekcie.

Subjektívna refrakcia

Stanovenie presnej hodnoty korekcie na základe subjektívnych potrieb zákazníka, vyžadujúce odbornosť a presné postupy až k dosiahnutiu najkvalitnejšieho možného vizusu.

Výsledok

Na základe presnej korekcie a požiadaviek zákazníka určenie najvhodnejšej korekčnej pomôcky pre plnohodnotné fungovanie a maximálny komfort.

Jak vypadá průběh měření
Stôl s počítačom a stoličkou v miestnosti
Meranie zraku

Novinky v meraní

Už v súčasnosti prevádzame viacero druhov testov, ktoré sa bežne nerobia. Medzi ne patrí zisťovanie senzoricky a motoricky vodiaceho oka, jemné binokulárne doladenie obidvoch očí, zisťovanie stereoskopického videnia, meranie nočnej myopie, zisťovanie typov fórií. Postupne budeme do merania začleňovať aj korekčné riešenie fórií pomocou prizmatických dioptrií, 3D meranie dioptrií na blízko, zisťovanie akomodačných a fúznych rezerv a ďalšie merania, ktoré spresnia výsledky a zlepšia našim zákazníkom videnie a tým aj zlepšia životný komfort.

Optika ERIMA

Zväčšovaním našej ponuky, rozširovaním našich služieb a zvyšovaním našej odbornosti sa snažíme v najväčšej možnej miere uspokojiť Vaše potreby v rámci starostlivosti o zrak, lebo našou vizitkou je Vaša maximálna spokojnosť.

Kde nás najdete
Swarovski SILHOUETTE Fendi Jimmy Choo Marc Jacobs Pepe Jeans Tom Tailor Adidas Oliviero Contini La Matta Coco Song Eyewear Ana Hickman Eyewear Horsefeather Eyewear Marc O'Polo TITANFLEX Etnia Barcelona Rodenstock Porsche Design Flair Cubista by Prague Eyewear Kaos
Optika ERIMA Internet Explorer Preloader